Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Dziękujemy za pomoc, zaangażowanie, poświęcenie, ogromne wsparcie dla mieszkańców…” - podziękowania dla wrocławskich policjantów

Data publikacji 04.03.2022

Na ręce Komendanta Komisariatu Policji Wrocław - Grabiszynek wpłynęły podziękowania od mieszkańców jednego z bloków mieszkalnych. Byli oni nękani przez niebezpiecznego lokatora. Podjęte przez mundurowych działania finalnie doprowadziły do zatrzymania 39-latka, który usłyszał już zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z komisariatu na wrocławskim Grabiszynku otrzymali podziękowania od mieszkańców jednego z bloków, którzy zwrócili się do nich z prośbą o pomoc w związku z niebezpiecznymi sytuacjami wywoływanymi przez jednego z sąsiadów.

39-latek był bardzo agresywny wobec lokatorów. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, szczególnie kiedy biegał po klatce schodowej wymachując nożem kuchennym i groził swoim sąsiadom, że pozbawi ich życia. Przerażeni sytuacją wezwali pomoc dzwoniąc na numer alarmowy. Interweniujący policjanci zatrzymali 39-latka, który wówczas trafił do policyjnego aresztu.

Dalsze czynności, które kontynuowane były przez wrocławskich policjantów doprowadziły do przedstawienia mężczyźnie zarzutów w związku z popełnieniem przez niego czynów opisywanych przez art. 190 Kodeksu karnego.

Agresywny lokator był już wcześniej karany za różnego rodzaju przestępstwa – kradzieże czy niszczenie mienia. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za groźby karalne, które kierował wobec swoich sąsiadów, grozić mu może do 2 lat pozbawienia wolności.

„Dziękujemy za pomoc, zaangażowanie, poświęcenie, ogromne wsparcie dla mieszkańców…” - słowa, które znalazły się w treści podziękowań złożonych przez wdzięcznych mieszkańców na ręce Komendanta Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek, motywują do dalszych działań.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony