Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci eskortowali ojca z chorym dzieckiem

Data publikacji 07.03.2022

Policjanci z piotrkowskiej "drogówki" pomogli ojcu, który wiózł do szpitala 7-miesięcznego syna w stanie zagrażającym życiu. Dzięki policyjnemu pilotażowi maluch szybko trafił pod opiekę medyków i już nic mu nie zagraża.

6 marca 2022 roku po godzinie 17.00 w miejscowości Paskrzyn, w gminie Ręczno, do patrolu ruchu drogowego: sierż. Oliwia Kowalczyk i sierż.szt. Andrzej Okoń podjechał opel, którego kierowca poprosił o pomoc w szybkim dojeździe do szpitala. Mężczyzna wiózł swojego 7-miesięcznego synka. Chłopiec, najprawdopodobniej w wyniku reakcji alergicznej, miał duże problemy z oddychaniem i dusił się. Wiedząc, że w takiej sytuacji liczy się każda minuta, policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych rozpoczęli pilotaż opla. Nawiązali też kontakt z dyspozytorem karetki pogotowia i ustalili najszybsze miejsce przekazania dziecka. Sytuacja była bardzo dynamiczna, bo stan malca z każdą minutą się pogarszał. Przejechali ponad 25 kilometrów i na rogatkach Piotrkowa przekazali malca załodze oczekującej tam karetki.

Dzięki natychmiastowej interwencji chłopiec szybko trafił pod fachową opiekę medyków i jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. Wszystko skończyło się szczęśliwie.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony