Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po służbie uratował tonącą staruszkę

Data publikacji 29.05.2008

Podczas spaceru nad rzeką Stara Noteć 82-letnia kobieta wpadła do wody. Bezskutecznie próbowała wydostać się na brzeg. Na szczęście jej wołanie o pomoc usłyszał policjant, który po służbie spacerował nieopodal. Dzięki jego błyskawicznej reakcji wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Do zdarzenia doszło wczoraj ok. godz. 18.00 w Drezdenku. Policjant z miejscowego komisariatu, po służbie, spacerował nad rzeką Stara Noteć. W pewnym momencie usłyszał dobiegające od strony rzeki wołanie o pomoc. Natychmiast poszedł w tamtą stronę. Na powierzchni wody zauważył ciało kobiety. Widać było, że nie może się wydostać na brzeg, wyraźnie traciła siły.

Nie zastanawiając się ani chwili policjant wskoczył do wody i wyniósł staruszkę na brzeg. Jak się okazało, 82-letnia mieszkanka Drezdenka spacerowała nad rzeką. W pewnym momencie poślizgnęła się i wpadła do wody. Dno rzeki było muliste i kobieta nie mogła samodzielnie z niej wyjść. Zaczęła się topić. Gdyby nie interwencja policjanta, wszystko mogłoby zakończyć się tragicznie. Kobieta przewieziona do szpitala w Drezdenku pozostała tam na obserwacji. Lekarz dyżurny oświadczył, że jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Powrót na górę strony