Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste otwarcie nowo wybudowanego Posterunku Policji w Pszczółkach

Data publikacji 09.03.2022

Dziś odbyła się uroczystość otwarcia nowo wybudowanego Posterunku Policji w Pszczółkach (p. gdański). W uroczystym apelu, przeprowadzonym, uczestniczyli Wojewoda Pomorski, Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku i Starosta Powiatu Gdańskiego.

Dziś odbyła się uroczystość otwarcia nowo wybudowanego Posterunku Policji w Pszczółkach. Uroczysty apel rozpoczął meldunek złożony przez dowódcę uroczystości – asp. Bartosza Raszewskiego Zastępcę Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim nadinsp. Andrzejowi Łapińskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Gdańsku. Symboliczne klucze do obiektu Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku wręczył Kierownikowi Posterunku asp. sztab. Michałowi Jędrzejczykowi.

W apelu, przeprowadzonym w reżimie sanitarnym, uczestniczyli m.in. Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich i Starosta Powiatu Gdańskiego Marian Cichon, Komendant Powiatowy Policji w Pruszczu Gdańskim mł. insp. Marek Laskowski, Wójt Gminy Pszczółki Maciej Urbanek oraz Wójt Gminy Trąbki Wielkie Błażej Konkol. Oczywiście nie zabrakło także funkcjonariuszy policji, którzy będą na co dzień pełnili służbę w nowym obiekcie.

Inwestycja polegająca na budowie posterunku prowadzona była od 2019 do końca 2021 roku.  W jej ramach wybudowano nowy obiekt – Posterunek Policji w Pszczółkach. Wartość inwestycji zamknęła się w kwocie ponad 2,5 mln złotych, w tym prawie 600 tysięcy złotych otrzymano w ramach dotacji z Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020. Gmina Pszczółki przekazała na cel budowy posterunku działkę w doskonałej lokalizacji. W obiekcie o powierzchni 264 m2 znajdują się m.in. pomieszczenia biurowe, pomieszczenie przejściowe dla osób zatrzymanych, a także część o przeznaczeniu socjalnym.

Obiekt spełniający wysokie standardy w zakresie warunków pracy funkcjonariuszy, a także obsługi klientów, pozwoli policjantom jeszcze lepiej realizować zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w dynamicznie rozwijającej się Gminie Pszczółki.


Powrót na górę strony