Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z IPA na pomoc Ukraińcom

Data publikacji 10.03.2022

W obecnej sytuacji każda pomoc udzielona mieszkańcom Ukrainy jest na wagę złota. Dlatego też policjanci z IPA Kędzierzyn-Koźle wspólnie z kolegami z Czech, włączyli się w działania pomocowe. Realizując motto International Police Association „Servo Per Amikeco - Służyć Poprzez Przyjaźń” zorganizowali zbiórkę potrzebnych rzeczy dla walczącym o swój kraj Ukraińców.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego jaki dramat rozgrywa się za naszą wschodnią granicą. Dlatego tak wiele osób angażuje się w pomoc obywatelom Ukrainy, zarówno tym którzy przekroczyli granicę, jak i tym którzy zostali na Ukrainie.

Policjanci, będący działaczami stowarzyszenia IPA Kędzierzyn-Koźle, zdecydowali się zorganizować pomoc w odpowiedzi na apel mieszkańców i partnerów z Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA ukraińskiego obwodu iwanofrankiwskiego. Przy ogromnym wsparciu policjantów z czeskiej sekcji stowarzyszenia IPA Mesto Albrechtice udało się zgromadzić specjalistyczną odzież taktyczną, środki medyczne i opatrunkowe, śpiwory oraz żywność.

Zbiórkę wsparli także mieszkańcy osiedla Blachownia w Kędzierzynie-Koźlu, lokalni przedsiębiorcy oraz inne podmioty współpracujące z Regionem IPA Kędzierzyn-Koźle. Zebrane przedmioty zostały przewiezione na granicę polsko-ukraińską i przekazane przedstawicielom IPA  Iwano-Frankiwsk.

(KWP w Opolu / mw)

  • dwaj mężczyźni z flagą Ukrainy stoją pomiędzy dwoma autami, które na maskach maja rozłożone flagi IPA
  • samochód z darami dla Ukrainy - widok zza szyby samochodu na ulicę
  • grupa mężczyzn stoi trzymając rozłożone flagi IPA
  • przeładunek samochodów z darami
  • załadunek darów do samochodu
  • samochód wypełniony darami
Powrót na górę strony