Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubuscy policjanci dzielą się krwią - Ty też możesz zrobić to samo i uratować ludzkie życie!

Data publikacji 10.03.2022

Mimo porannego chłodu pod siedzibą Lubuskiej Policji czuć było ciepło i chęć pomocy drugiemu człowiekowi. Wszystko dzięki szlachetnej inicjatywie zbiórki krwi, w której wzięli udział policjanci i pracownicy Policji, funkcjonariusze innych służb mundurowych oraz mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego. Dzielenie się „cząstką życia” jaką jest krew, ma niebagatelne znaczenie dla chorych, którzy potrzebują jej do życia. Każdy z nas może dołożyć swoją „cegiełkę” i pomóc potrzebującym powrócić do zdrowia.

W czwartek (10 marca) przed gmach Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim podjechał biało – czerwony autokar, zwany popularnie krwiobusem. Ta wizyta oznaczała kolejną szlachetną inicjatywę lubuskich stróżów prawa, jaką jest chęć podzielenia się z potrzebującymi „cząstką życia”, którą jest ludzka krew. A ta ratuje życie wszystkim, którzy takiej pomocy potrzebują – chorym cierpiącym na ciężkie choroby, w stanach zagrożenia życia czy chociażby ofiarom wypadków drogowych. Dlatego dzisiejsza akcja zgromadziła wielu entuzjastów krwiodawstwa – lubuskich policjantów i pracowników Policji, strażaków, strażników granicznych czy mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego. Mundurowi, którzy bardzo często włączają się w akcje krwiodawstwa i ratują ludzkie życie, wiedzą jak ważne i niebagatelne znaczenie ma ludzka krew. Pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. W konsekwencji takich zdarzeń bardzo często potrzebna jest krew, która jest jednym z najcenniejszych darów jaki człowiek może podarować innej osobie. Każda zebrana „kropla” krwi ma nieocenioną wartość dla człowieka, który jej potrzebuje.

Koncentrat krwinek czerwonych jest niezbędny w trakcie poważnych operacji i przy różnego rodzaju zabiegach. To życiodajny lek, którego nie można wyprodukować, a może pomóc wielu potrzebującym.  Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każda osoba, która chce oddać krew musi wypełnić specjalny formularz, oddać odrobinę krwi do analizy, a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji, można było już oddać najcenniejszy dar dla potrzebujących.

 

podkomisarz Maciej Kimet

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

 • Krwiobus zaparkowany przed komendą Policji.
 • Kobieta i mężczyźni podczas oddawania krwi.
 • Policjant podczas rejestracji przy oddawaniu krwi.
 • Policjanci podczas oddawania krwi.
 • Mężczyzna trzyma w dłoni książeczkę honorowego dawcy krwi.
 • Strażnik graniczny oraz policjantka podczas oddawania krwi.
 • Strażak podczas rejestracji przy oddawaniu krwi.
 • Policjant podczas rejestracji przy oddawaniu krwi.
 • Policjanci podczas rejestracji przy oddawaniu krwi.
 • Policjant podczas oddawania krwi.
 • Strażacy podczas oddawania krwi.
 • Mężczyzna podczas oddawania krwi.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.46 MB)

Powrót na górę strony