Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szukali go pod Sieradzem, a odnaleźli policjanci w Olsztynie

Data publikacji 14.03.2022

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 39-latka, którego zaginięcie zgłosili bliscy w województwie łódzkim. Mężczyzna przyjechał z Sieradza do Olsztyna, gdzie został zauważony na terenie olsztyńskiego dworca. Policjanci zaopiekowali się mężczyzną, którego stan ich zaniepokoił i ostatecznie przekazali pod opiekę rodzinie.

W piątek, 11.03.2022 r., policyjni wywiadowcy na terenie olsztyńskiego dworca zauważyli zdezorientowanego, błąkającego się mężczyznę. Policjanci postanowili z nim porozmawiać, ponieważ mógł wymagać pomocy. Mężczyzna twierdził, że przyjechał z Sieradza, był zdezorientowany, nie wiedział, gdzie się dokładnie znajduję oraz nie potrafił logicznie wytłumaczyć celu swojej podróży. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna ma problemy zdrowotne i wymaga stałej opieki. Po tym jak policjanci ustalili jego tożsamość i sprawdzili dane w systemach informatycznych, okazało się, że jest to 39-letni zaginiony mężczyzna poszukiwany przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Warcie. Policjanci o sytuacji natychmiast powiadomili oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, a następnie zaopiekowali się schorowanym mężczyzną. Ostatecznie po pewnym czasie 39-latek trafił pod opiekę rodziny.

Pamiętajmy, że „dziwne” zachowanie niektórych osób, wbrew powszechnemu przekonaniu, wcale nie musi być efektem wypitego wcześniej alkoholu lub zażytych substancji psychoaktywnych lub odurzających. U niektórych osób może być skutkiem ich choroby. Dlatego jeżeli zauważymy taką osobę, a sami będziemy mieli obawę, by do niej podejść lub nie będziemy w stanie nawiązać logicznego kontaktu, właściwym będzie powiadomienie o tym fakcie służb ratunkowych, choćby telefonicznie dzwoniąc pod numer 112.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony