Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwali metodą na jednopensówki

Data publikacji 29.05.2008

Policjanci z Lublina zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 32 i 33 lat podejrzanych o oszustwo metodą na jednopensówki Jeszcze wczoraj sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Grozi im kara do 8 lat pozbawienie wolności.

Policjanci z KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z KMP weszli wczoraj do dwóch mieszkań na terenie województwa świętokrzyskiego i łódzkiego. Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 32 i 33 lat podejrzanych o oszustwo metodą „one penny”. Do przestępstwa doszło w marcu br. przy ul. Krakowskie Przedmieście w Lublinie. Mieszkaniec miasta zakupił od nieznajomych 50 monet po 800 zł za sztukę. Gdy udał się do kantoru w celu wymiany „złotych” monet dowiedział się ,że to bezwartościowy bilon. Kiedy zorientował się, że padł ofiarą oszustów, powiadomił Policję. Mężczyzna na transakcji stracił 40 tys. złotych.

W toku prowadzonego postępowania kryminalni ustalili sprawców, którzy zostali rozpoznani przez pokrzywdzonego. Jak ustalili policjanci, oszuści zawsze działali razem. Jeden z nich typował osoby w banku, później udawał przypadkowego przechodnia. Drugi ze sprawców zazwyczaj odgrywał rolę obcokrajowca. Podczas wczorajszych zatrzymań u jednego z podejrzanych policjanci zabezpieczyli 300 monet „one penny”. Podejrzani wczoraj doprowadzeni zostali do sądu w Lublinie, który zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci tymczasowych aresztów. Za oszustwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Przy tej okazji ponownie apelujemy do wszystkich o rozwagę i rozsądek. Oszuści stosują różne metody, aby wyłudzić od nas pieniądze. Strzeżmy się osób oferujących wyjątkowe okazje i nie obdarzajmy ich nadmiernym zaufaniem. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z tzw. „życiowej okazji” upewnijmy się, czy nie padniemy ofiarą oszustów. Nie róbmy zakupów od przygodnie napotkanych osób. Jeśli już zdecydujemy się na zakup sprawdźmy, czy oferowane przedmioty przedstawiają rzeczywiście jakąkolwiek wartość.
Powrót na górę strony