Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z policyjnego śmigłowca zauważyli zaginioną

Data publikacji 29.05.2008

Załoga policyjnego śmigłowca z powietrza dostrzegła zaginioną. Starsza pani, która cierpi na zaniki pamięci, właśnie szła polami w pobliżu lasu. Kobieta została przekazana pod opiekę lekarską. Ponad pół setki osób zaangażowanych w poszukiwania wróciło do swoich zajęć.

Policja w Rzeszowie została poinformowana o zaginięciu 70-letniej mieszkanki Chmielnika. Informację przekazał jej mąż, gdy rano, po godz. 6, zorientował się, że żony nie ma w domu. Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań. Zaangażowało się w nie 50 funkcjonariuszy i okoliczna ludność.

Teren, w którym prowadzone były działania jest trudny, pagórkowaty, częściowo zalesiony i zakrzaczony, a wzniesienia poprzecinane strumieniami. Podjęta więc została decyzja o użyciu śmigłowca. Około godziny 10:30, po blisko 50 minutach lotu nad Chmielnikiem i sąsiednimi miejscowościami załoga helikoptera odnalazła zaginioną. 70-latka znajdowała się 7 km od domu.

Śmigłowiec wylądował i policjanci zaopiekowali się kobietą. Zaraz też zawiadomili pogotowie ratunkowe. 70-latka została przewieziona do szpitala.
Powrót na górę strony