Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Pomagamy i chronimy” - policyjna misja, która przybrała szczególny wymiar

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu bardzo chętnie angażują się w działania charytatywne - niezależnie od służbowych obowiązków. Motto, które przyświeca wszystkim policjantom „Pomagamy i chronimy” jest także misją, którą funkcjonariusze wypełniają z dumą każdego dnia. Obecnie jak większość społeczeństwa mundurowi pomagają sąsiadom ze wschodu, w trudnym dla nich czasie.

Bezlitosne obrazy wojny szokują i wzruszają także funkcjonariuszy, którzy nie tylko wykonują swoje zadania, ale z potrzeby serca troszczą się o drugiego człowieka.

Niezależnie od obowiązków służbowych wałeccy policjanci, jak i wszyscy Polacy włączają się w pomoc Uchodźcom z Ukrainy. Obywatele ze wschodu, którzy ucierpieli w wyniku działań wojennych, dotarli także do Wałcza. To 35 osób, głównie matki z dziećmi.

Nowy dach nad głową, w którym obecnie przebywają, należało doposażyć w potrzebne meble. Policjanci wspierani przez ludzi dobrego serca przywieźli do obecnego ich lokum brakujące łóżko, szafę, regał z półkami.

Prozaiczne czynności takie jak: skręcanie i ustawianie przewiezionych mebli wynikają z odruchu serca, aby ludzie dotknięci wojną czuli się w nowym miejscu bezpiecznie. Zwłaszcza najmłodsi, dla których wojna jest czymś niezrozumiałym.

Policyjne motto „Pomagamy i chronimy” w obecnym czasie przybrało dla policjantów szczególny wymiar.

(KWP w Szczecinie / kp)

  • policjant niesie rzeczy
  • policjant wnosi element regału do budynku
  • policjanci wnoszą elementy szafy do budynku
  • policjant stoi przy busie, w którym leża elementy szafy
Powrót na górę strony