Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rawscy policjanci wspierają uchodźców z Ukrainy

Data publikacji 15.03.2022

Obywatele Ukrainy uciekający przed wojną znaleźli schronienie także w powiecie rawskim. Policjanci oraz pracownicy cywilni komendy zorganizowali zbiórkę pieniędzy i zakupili dla nich najpotrzebniejsze produkty spożywcze oraz środki czystości. Dary zostały przekazane do punku zbiórki na ulicy Targowej w Rawie Mazowieckiej.

Policjanci oraz pracownicy cywilni rawskiej komendy Policji zaangażowali się we wspólną pomoc ukraińskim kobietom i dzieciom, którzy uciekając przed wojną znaleźli bezpieczne schronienie na terenie powiatu rawskiego. Dzięki empatii funkcjonariuszy i pracowników komendy zebrano pieniądze, za które zakupiono artykuły pierwszej pomocy, środki higieniczne oraz artykuły spożywcze dla potrzebujących. Mundurowi wspierają także osoby, które pod swój dach zaprosiły uchodźców. Przekazują im ubrania dla dzieci, zabawki, wózki i łóżeczka dziecięce oraz artykuły chemiczne.

Policjanci z komisariatu w Białej Rawskiej również przygotowali fundusze, które w porozumieniu z MGOPS Biała Rawska przekazywane są na artykuły najpotrzebniejsze dla obywateli Ukrainy. Policjanci i policjantki włączyli się w pomoc razem z ochotniczymi strażami pożarnymi i wspólnie zbierają niezbędne rzeczy do przekazania potrzebującym, zarówno na miejscu jak i także za granicami naszego kraju.

Funkcjonariusze z rawskiej jednostki pełnią służbę także w rejonach przejść na wschodniej granicy. Sprawdzają pojazdy pod kątem bezpieczeństwa. Pełnią służbę na dworcach kolejowych wspierając inne powiaty. Wszystkie te działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa uchodźcom i naszym mieszkańcom. Funkcjonariusze podczas służby dbają o bezpieczeństwo osób, które już znalazły schronienie w naszym rejonie docierając z ulotkami w języku polskim i ukraińskim, w których zawarte są informacje jak uniknąć niebezpiecznych zagrożeń. Dzielnicowi z rawskiej komendy przekazali zebrane dary do punktu zorganizowanej zbiórki na ulicy Targowej w Rawie Mazowieckiej.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony