Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy przewoził pasażerów

Data publikacji 29.05.2008

51-letni nietrzeźwy kierowca busa przewożącego pasażerów na trasie Lublin - Kraków, został zatrzymany przez policjantów z drogówki z Lublina. Mężczyzna miał w organizmie blisko 1 promil alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z sekcji ruchu drogowego komendy miejskiej w Lublinie zatrzymali do kontroli około godziny 8:00 na Al. Warszawskiej mercedesa jednej z firm przewozowych. Bus przewoził siedmioro pasażerów z Lublina do Krakowa. W trakcie czynności, funkcjonariusze wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Gdy przebadali 57-latka, okazało się, że w organizmie ma on 0,88 promila alkoholu.

O sytuacji powiadomiono właściciela firmy, który przyjechał na miejsce i zabezpieczył samochód. 57-letni kierowca został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych w komendzie w Lublinie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Może również odpowiadać za stworzenie zagrożenia dla zdrowia i życia pasażerów.
Powrót na górę strony