Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zorganizowali zbiórkę dla uchodźców z Ukrainy

Data publikacji 15.03.2022

Chcąc pomóc rodzinom naszych kolegów z Ukrainy, którzy walczą w obronie swojej ojczyzny, gdańscy policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją, zorganizowali zbiórkę potrzebnych artykułów. W miniony weekend przekazali zebrane dary kobietom i dzieciom z Ukrainy, które przebywają w Domu Zakonnym Towarzystwa Ducha Świętego w Wielu.

Wobec dramatycznych wydarzeń na Ukrainie i napływającymi do Polski uchodźcami wojennymi, w całym kraju organizowane są zbiórki darów przeznaczonych dla obywateli Ukrainy. Do akcji włączyli się także policjanci wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i korupcją. Funkcjonariusze, kierowani odruchem serca i poczuciem solidarności w 10 dni zebrali najpotrzebniejsze artykuły dla mieszkańców zza naszej wschodniej granicy, którzy w związku z działaniami wojennymi zmuszeni byli opuścić swój kraj.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób zebrano sporą ilość rzeczy. W weekend gdańscy policjanci przekazali między innymi żywność z długim terminem przydatności, środki czystości i higieny osobistej, odzież dziecięcą i damską, a także zabawki, koce, pościele i materace. Wszystko trafiło do Domu Zakonnego Towarzystwa Ducha Świętego w Wielu, gdzie obecnie przebywa około 130 uchodźców z Ukrainy. W ten sposób mundurowi dołożyli swoją cegiełkę do tego, aby w tym wyjątkowo trudnym i dramatycznym czasie wesprzeć tych, którzy tej pomocy potrzebują.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim osobom, które okazały dobre serce i przekazały dary dla potrzebujących.

(KWP w Gdańsku / mw)

  • zebrane datki umieszczone w samochodzie
  • zebrane datki
  • policjant wkłada paczkę do jednego z dwóch stojących aut, wypełnionych darami
Powrót na górę strony