Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chełmscy policjanci z pomocą uchodźcom

Data publikacji 15.03.2022

Policjanci z chełmskiej komendy codziennie dbają o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu oraz przybywających do nas uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. W działaniach tych wspierają nas koleżanki i koledzy z innych jednostek Policji z całego kraju. Zabezpieczamy punkty recepcyjne, dworce PKP i PKS i teren przygraniczny, gdzie dbamy o zachowanie płynności ruchu. Pomagamy i chronimy, aby każda osoba czuła się bezpiecznie.

na dworcu policjant pcha wózek inwalidzki na którym siedzi starsza kobieta

Policjanci z chełmskiej komendy od czasu rozpoczęcia konfliktu zbrojnego w Ukrainie pełnią służbę przy przejściu granicznym w Dorohusku. Naszym stałym nadzorem objęty jest też dworzec kolejowy w Chełmie i punkty recepcyjne, do których w pierwszej kolejności przybywają uchodźcy z Ukrainy. To tysiące kobiet i dzieci potrzebujących pomocy, ciepłego posiłku i schronienia.

na dworcu policjant pomaga uchodźcom nieść bagaże

Pełnienie służby w tych newralgicznych miejscach to nie tylko dbanie o porządek i bezpieczeństwo, ale olbrzymie wyzwanie związane z niesieniem pomocy tym najbardziej teraz potrzebującym. Przeniesienie bagażu, pomoc osobom starszym i schorowanym czy też przytrzymanie małego dziecka na rękach to teraz nasza codzienność. Szczególnie na dworcu kolejowym, gdy po wielogodzinnej podróży pociągiem w jednym czasie przybywa tak wiele osób.

policjant na dworcu pomaga nieść bagaże

W naszych działaniach wspierani jesteśmy przez policjantów z jednostek z całego kraju. Są z nami funkcjonariusze z innych służb, wolontariusze oraz przedstawiciele wielu instytucji i organizacji, którzy również całodobowo pomagają i dbają o bezpieczeństwo.

komisarz Ewa Czyż

Powrót na górę strony