Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli mocowania torów kolejowych

Data publikacji 29.05.2008

Policjanci zatrzymali trzy osoby, które kradły w centrum Poznania elementy torów kolejowych. Na szczęście – ta część torów była w remoncie, więc złodzieje nie spowodowali zagrożenia w ruchu kolejowym. Złodziejom grozi grzywna do 5 tys. zł.

Oficer dyżurny dzisiaj w nocy otrzymał sygnał od jednego z mieszkańców miasta, że w pobliżu torów na ulicy św. Wincentego znajdują się podejrzani ludzie. Po kilku minutach na miejsce dotarli policyjni wywiadowcy. Zauważyli kobietę, która chowała metalowe przedmioty do wózka. Po chwili podeszło do niej dwóch mężczyzn. Okazało się, że te osoby kradły podkładki i śruby mocujące szyny kolejowe oraz inne do tego służące metalowe elementy. W wózku mieli ponad 100 kg takich przedmiotów.


33-letnia Barbara G. , 43-letni Ryszard T. i 58-letni Roman M. zostali zatrzymani. Wszyscy byli wielokrotnie karani za różnego rodzaju kradzieże. Kradzież, której się ci ludzie dopuścili na szczęście nie spowodowała bezpośredniego zagrożenia dla pociągów i podróżnych. Torowisko w tym miejscu jest remontowane. Ponieważ wartość strat nie była wielka podejrzani odpowiedzą za wykroczenie, które jest zagrożone karą grzywny
Powrót na górę strony