Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Pomagamy i chronimy” również na granicy wschodniej

Data publikacji 16.03.2022

Policjanci z Warmii i Mazur również aktywnie uczestniczą w działaniach na wschodniej granicy naszego kraju, wykonując tam rożne zadania. Na przykład z pomocą policjantom z Chełma ruszyli funkcjonariusze z giżyckiej drogówki, którzy wspierają kolegów i koleżanki w zapewnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, udrożnieniu dróg i utrzymaniu płynności ruchu. Pomogli też przy rozładunku darów dla uchodźców. Wszystkie ręce na pokład - pomagajmy!

Każda pomoc, każde wsparcie dla obywatel Ukrainy uciekających przed wojną jest teraz bardzo ważne. Od zapewnienia ukraińskim rodzinom bezpiecznego miejsca odpoczynku, poprzez zapewnienie najpotrzebniejszych rzeczy codziennego użytku. Nie można zapomnieć też o bezpieczeństwie na drogach. Teraz wschodnia granica naszego państwa potrzebuje wielkiego wsparcia i zaangażowania wszystkich instytucji, organizacji i służb mundurowych. Jedni zapewniają bezpieczne miejsce, inni przynoszą jedzenie, a jeszcze inni ubrania czy zabawki dla dzieci.

Natomiast policjanci z giżyckiej drogówki wspierają swoich kolegów i koleżanki z jednostki policji w Chełmie, dbając o bezpieczeństwo na drogach ich udrożnieniu i utrzymaniu płynności ruchu tak, aby każdy dojechał do celu cały i zdrowy. W czasie służby na drodze nie odwracają wzroku, pomagają tam, gdzie ta pomoc jest potrzebna. Pełniąc służbę przy przejściu granicznym w Dorohusku pomogli także w rozładowaniu darów dla uchodźców, które zostały przekazane przez francuskich żołnierzy.

Każdego dnia pomocą służą również dzielnicowi, którzy w swoim rejonie mają uchodźców, którzy znaleźli schronienie w powiecie. Podczas spotkań z Ukraińcami przestrzegają ich przed ewentualnymi zagrożeniami, z jakimi może się spotkać osoba będąca w trudnym położeniu życiowym, dodatkowo nieznająca języka. Tłumaczą jak bezpiecznie zorganizować transport do wybranego przez siebie docelowego miejsca. Zalecają, aby swoje plany konsultować z opiekunami placówek, w których obecnie mieszkają. Przestrzegają przed przyjmowaniem ryzykownych ofert pracy od niepewnych osób. Zalecają, aby utrzymywać stały kontakt z grupą, z którą dotarli do Polski. Policjanci ostrzegają także przed przekazywaniem obcym osobom, które nie reprezentują państwowych i samorządowych instytucji, oryginałów dokumentów i telefonów.

Spotkania mają na celu przede wszystkim ustrzec uchodźców przed ewentualnymi zagrożeniami z jakimi mogą się spotkać w trudnym dla nich czasie.

(ich/tm)

 

  • Znaki informacyjne przy granicy
    Znaki informacyjne
  • Osoby wypakowujące zebrane produkty  z samochodów
    Osoby wypakowujące zebrane produkty
  • Osoby wypakowujące zebrane produkty z samochodu
    Osoby wypakowujące zebrane produkty
Powrót na górę strony