Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za usiłowanie zabójstwa brata

Data publikacji 17.03.2022

Na 3 miesiące do tymczasowego aresztu trafił 48-letni mieszkaniec Lublina, który wielokrotnie ugodził nożem swojego brata. Do zdarzenia doszło podczas awantury. Pokrzywdzony mieszkaniec Lublina w ciężkim stanie trafił do szpitala. Zatrzymany przez kryminalnych sprawca, usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lublinie otrzymał w poniedziałek, 14.03.2022 r., wieczorem. Na miejscu policjanci zastali dwóch mężczyzn. Jak się okazało, 46-latek przyszedł do swojego brata z pretensjami. Powodem awantury były prawdopodobnie kwestie związane z opłatą rachunków. Mężczyźni od pewnego czasu byli skonfliktowani  i często dochodziło między nimi do różnych nieporozumień.

Jak wynika z ustaleń w sprawie, podczas zaistniałej szarpaniny 48-latek chwycił za nóż kuchenny i kilkukrotnie ugodził nim młodszego brata. Mężczyzna w wyniku zdarzenia doznał poważnych obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. 48-latka zatrzymali kryminalni.

Wczoraj policjanci doprowadzili mężczyznę do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo resztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony