Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli rajstopy warte 57 tys. zł

Data publikacji 30.05.2008

Kryminalni z komendy wojewódzkiej wraz z funkcjonariuszami III komisariatu w Łodzi zatrzymali dwóch włamywaczy, których łupem padło blisko 9 tysięcy par rajstop wartości ponad 57 tys. złotych. Od połowy 2007 roku na terenie łódzkiego Polesia złodzieje włamali się pięciokrotnie do kilku sąsiadujących ze sobą firm produkcyjnych głównie z branży pończoszniczej.

Sprawcy działali w podobny sposób. Wykorzystywali słabe zabezpieczenia i pod osłoną nocy wywozili łupy. Łącznie straty oszacowano na ponad 100 tys. złotych. Do ostatniego z włamań doszło na początku maja. Wówczas skradziono towar wartości 57 tys. złotych.

W sprawę zaangażowali się kryminalni z komendy wojewódzkiej. Na bazie szczątkowych informacji wytypowali dwóch podejrzewanych. We wczesnych godzinach rannych funkcjonariusze jednocześnie zapukali do drzwi mieszkań pod czterema adresami: dwóch w powiecie zgierskim gdzie byli zameldowani podejrzewani mężczyźni oraz do dwóch na łódzkim śródmieściu gdzie w ostatnim czasie przebywali. To właśnie w Łodzi w ręce stróżów prawa wpadli 32-latek poszukiwany w celu odbycia kary aresztu w zamian za niezapłaconą grzywnę oraz jego 26-letni kompan także w przeszłości notowany przez policję. W piwnicy kamienicy gdzie ukrywał się jednej z nich policjanci znaleźli pod podłogą specjalną skrytkę, a w niej skradzione na początku rajstopy.

Jak wynika z wstępnych ustaleń miały one trafić na łódzkie targowiska. Obu przedstawiono już zarzuty dotyczące ostatniego włamania. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Kryminalni sprawdzają czy ten złodziejski duet ma na koncie jeszcze inne przestępstwa.
Powrót na górę strony