Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukrywał się przez 9 lat, wpadł z całą "fabryką"

Data publikacji 18.03.2022

41-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego od 9 lat ukrywał się za granicą, chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione wcześniej przestępstwo. Został zatrzymany przez policjantów, gdy wrócił z Francji do Polski. Kryminalni zabezpieczyli u niego nie tylko narkotyki, ale także wiele przedmiotów służących do przygotowania środków anabolicznych.

Mieszkaniec powiatu niżańskiego od 2013 roku był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez stalowowolski sąd. Mężczyzna miał do odbycia karę 18 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione wcześniej przestępstwo.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z Niska, zajmujący się tą sprawą, mieli informacje, że 41-latek chcąc uniknąć kary, przez lata ukrywał się prawdopodobnie we Francji.

Policjanci ustalili, że poszukiwany powrócił do kraju i przebywa na terenie powiatu niżańskiego. Ich ustalenia się potwierdziły. W minioną środę (16.03.2022) 41-latek został zatrzymany. Funkcjonariusze znaleźli przy nim dwa woreczki strunowe z zawartością białego proszku. Wstępne badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to mefedron.

Na tym policjanci nie poprzestali. Podczas przeszukania, w mieszkaniu mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli blisko 11 woreczków strunowych i dwie reklamówki wypełnione marihuaną, łącznie ponad 55 gramów. 41-latek ukrył je w lodówce turystycznej. Dodatkowo w jednym z pomieszczeń, kryminalni ujawnili szklane i tekturowe opakowania, substancje chemiczne, sterydy, fiolki, kapsle, urządzenie do kapslowania, etykiety, menzurki, które służyły do przygotowania środków anabolicznych.

Za wcześniej popełnione przestępstwo, mieszkańca powiatu niżańskiego, czeka kara 18 miesięcy pozbawienia wolności. Oprócz tego 41-latek usłyszał zarzuty wynikające z prawa farmaceutycznego oraz ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony