Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania profilaktyczne na rzecz dzieci z Ukrainy

Data publikacji 18.03.2022

17 marca 2022 roku Wydział Prewencji KWP w Krakowie zainicjował działania profilaktyczne skierowane do dzieci z Ukrainy, przebywających w tymczasowych miejscach schronienia na terenie miasta Krakowa. To początek zaplanowanych działań w tego rodzaju punktach.

Pierwsza tego typu placówka została wybrana nieprzypadkowo, gdyż umiejscowiona jest w pobliżu siedziby KWP w Krakowie. Dawna galeria handlowa "PLAZA", została przystosowana jako tymczasowe zakwaterowanie dla około 390 uchodźców, wśród których znajdują się także dzieci.
Spotkanie z przebywającymi tam dziećmi miało na celu przede wszystkim oderwanie ich chociaż na chwilę od nieprzyjemnych wspomnień. Towarzyszące policjantkom maskotki małopolskiej Policji - Inspektor Wawelek i Polisia, od razu wywołały uśmiech na twarzach najmłodszych i wprowadziły wszystkich w pogodny nastrój.  Przygotowane malowanki w języku ukraińskim oraz odblaski i balony, które podarowano małym uczestnikom bardzo ich rozweseliły i zaktywizowały do wspólnej zabawy. Dodatkowo w ramach akcji „Pluszowy miś dla dziecka z Ukrainy" dzieci otrzymały pluszowych "bohaterów", których zadaniem jest wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa i pobudzanie pozytywnych emocji.
Mamy nadzieję, że tego typu inicjatywy skierowane do najmłodszego ukraińskiego pokolenia, doświadczonego wojną, będą choć trochę pomocne w całym procesie wychodzenia z traumatycznych przeżyć.
W zajęciach z dziećmi uczestniczyli również krakowscy wolontariusze oraz uczniowie z klas policyjnych Technikum Komunikacyjnego nr 25 w Krakowie, którym bardzo dziękujemy za pomoc.

Powrót na górę strony