Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudził 300 tys. zł za wycieczki, których nie było. Areszt dla 44-latka

Data publikacji 18.03.2022

Dopuszczenie się 230 oszustw na łączną sumę blisko 300 tysięcy złotych - to dotychczasowe zarzuty jakie usłyszał 44-letni mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej. Mężczyzna prowadził działalność polegającą na organizacji różnych form wypoczynku. Pokrzywdzeni wpłacali pieniądze m.in. za wycieczki, które się nie odbywały. Sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Docelowo nieuczciwy przedsiębiorca może spędzić w więzieniu nawet osiem lat.

Skarżyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zajmowali się sprawą oszustw, których ofiarami padali klienci miejscowego biura turystycznego. Na przestrzeni dwóch lat jego 44-letni właściciel oferował w sieci usługi swojej firmy. Pobierał od klientów zaliczki lub całe kwoty za zakup wycieczek i innych form wypoczynku. Niestety z rzekomych, różnych przyczyn do wyjazdów nie dochodziło, a wpłacone środki nie były zwracane pokrzywdzonym. W czwartek mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty popełnienia 230 oszustw. Straty jakie ponieśli pokrzywdzeni z terenu całego kraju sięgnęły blisko 300 tysięcy złotych.

Śledczy zaznaczają, że sprawa jest rozwojowa i ciągle jeszcze zgłaszają się kolejne osoby oszukane przez 44-latka.

Skarżyski sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi za kratkami. Finalnie grozi mu nawet ośmioletni pobyt w więzieniu.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony