Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

9 pseudokibiców w areszcie

Data publikacji 30.05.2008

Do policyjnego aresztu trafiło kolejnych 9 przestępców, którzy uczestniczyli w zamieszkach stadionowych, do których doszło 13 maja w Bełchatowie. Zostali zatrzymani dziś nad ranem w Warszawie i Krakowie. Wśród nich jest m. in. 29-letni pseudokibic ps. "Misiek". Był on wcześniej karany za rzucenie nożem w piłkarza drużyny AC Parma podczas meczu z Wisłą-Kraków w 1998 roku. Wszyscy zatrzymani trafią dziś do bełchatowskiej komendy, gdzie usłyszą zarzuty.

Wszystko zaczęło się 13 maja. Wtedy, podczas finału pucharu Polski, w stan gotowości postawiono policjantów z łódzkiego garnizonu, których wspierali funkcjonariusze z Warszawy i Krakowa. Ponadto organizator zatrudnił na stadionie w Bełchatowie i wokół niego ponad 200 porządkowych oraz agentów ochrony. Nie obyło się niestety bez incydentów. Przypomnijmy, około 18.34 kibice Legii Warszawa zapalili race i zaczęli nimi rzucać w stronę kibiców Wisły Kraków. Grupa ponad 100 osób pokonała ogrodzenie i wtargnęła na murawę boiska. Na wniosek organizatora zainterweniowali policjanci, którzy użyli miotaczy gazu pieprzowego. Mecz został przerwany na około 10 minut. Dzięki sprawnemu działaniu funkcjonariuszy Oddziału Prewencji w Łodzi szybko przywrócono porządek na stadionie. Krótko po meczu przed sądem stanęło trzech zatrzymanych chuliganów.

Trwało poszukiwanie pozostałych chuliganów. Policjanci ze specjalnej grupy natychmiast rozpoczęli analizę zapisu monitoringu stadionowego i kamer policyjnych. Pomocne okazały się także materiały, o które policja wystąpiła do mediów relacjonujących to wydarzenie.

Dzisiaj o 6.00 rano policjanci z Łodzi, Krakowa, Warszawy, małopolscy antyterroryści i policjanci z grupy realizacyjnej komendy stołecznej niemal jednocześnie weszli do mieszkań 9 pseudokibiców z Warszawy i Krakowa. Wszyscy chuligani byli zupełnie zaskoczeni. Sądzili, że pozostaną anonimowi. Wśród pseudokibiców Legii są mężczyźni w wieku od 23 do 24 lat, w tym także 24-latek, wobec którego wcześniej orzeczono zakaz stadionowy po chuligańskim zachowaniu podczas meczu w Wilnie pomiędzy Legią -Warszawa a Vetrą-Wilno.

W Krakowie oraz w powiecie oświęcimskim w ręce policjantów wpadło 6 kolejnych chuliganów w wieku od 19 do 28 lat. Wśród nich jest 29-letni pseudokibic o ps. „Misiek”, który odpowiadał już przed sądem m.in. za rzucenie nożem w piłkarza drużyny AC Parma podczas meczu z Wisłą-Kraków w 1998 r. Podczas przeszukań ich mieszkań zabezpieczono m.in. płyty, na których znajdują się najprawdopodobniej materiały filmowe z tzw. „ustawek” oraz narzędzia wykorzystywane podczas bójek. Wszyscy zatrzymani zostaną przewiezieni do Bełchatowa, gdzie jeszcze dziś usłyszą zarzuty.

Film 9 pseudokibiców w areszcie


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik 9 pseudokibiców w areszcie (format flv - rozmiar 898.13 KB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony