Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z wrocławskiej drogówki pomogli wrócić do domu 82-latkowi błądzącemu nocą w okolicy jednego z dworców

Data publikacji 20.03.2022

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej patrolując nocą ulice Wrocławia, otrzymali polecenie pilnego udania się w rejon Nadodrza. Zgłoszenie dotyczyło 82-latka, który wyszedł z domu i pomimo późnej pory nie wrócił do miejsca zamieszkania. Na numer alarmowy zadzwoniła zaniepokojona małżonka. Policjanci sprawdzali różne miejsca, gdzie po raz ostatni widziano zaginionego. Mężczyznę udało się namierzyć w okolicy jednego z dworców. Pod opieką policjantów senior wrócił cały i zdrowy do domu.

Była godzina 22:40 gdy policjanci z wrocławskiej drogówki, post. Paweł Bryk wraz z st. post. Agatą Boczkowską, otrzymali zgłoszenie o zagubionym w rejonie Nadodrza starszym mężczyźnie. Reakcja była natychmiastowa. Funkcjonariusze już po chwili sprawdzali najbliższą okolicę, gdzie był on widziany po raz ostatni.

Zgłoszenie pochodziło od zaniepokojonej małżonki 82-latka, który pomimo późnej pory nie wrócił jeszcze do domu.

Intensywne działania wrocławskich policjantów przyniosły zamierzony efekt, gdyż 82-letniego wrocławianina udało się zlokalizować w jednym z autobusów odjeżdżających z dworca przy stacji Nadodrze. Funkcjonariusze potwierdzili, że senior, który wsiadł do jednego z autobusów to ten odpowiadający rysopisowi podanemu przez zgłaszającą.

Starszy mężczyzna w policyjnej asyście został odwieziony do miejsca zamieszkania, gdzie czekała na niego zatroskana małżonka.

Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów z wrocławskiej drogówki, którzy od razu po otrzymaniu zgłoszenia pojechali na miejsce poszukiwań, wszystko skończyło się dobrze, a 82-latek cały i zdrowy trafił pod właściwą opiekę.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu
sierż. szt. Rafał Jarząb
tel. 693 403 817
Powrót na górę strony