Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili i okradli niepełnosprawnego mężczyznę – zostali aresztowani

Data publikacji 21.03.2022

Dwóch płocczan zostało tymczasowo aresztowanych po tym, jak pobili i okradli niepełnosprawnego mężczyznę. Podejrzani zatrzymani zostali przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu płockiej komendy. 46-latek i jego wspólnik, byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa. Teraz grozi im kara od 2 do 18 lat więzienia.

W minionym tygodniu policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w jednym z mieszkań na osiedlu Dworcowa. Niepełnosprawny mężczyzna został pobity przez dwóch mężczyzn, po czym z jego mieszkania sprawcy ukradli telewizor, telefony komórkowe oraz pieniądze.

Sprawą ustalenia i zatrzymania sprawców zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu. Funkcjonariusze na podstawie podanego rysopisu sprawców zatrzymali podejrzanych. Okazali się nimi dwaj płocczanie w wieku 27 i 46-lat.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, podejrzani usłyszeli zarzut rozboju. Decyzją sądu mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy.

46-latek i jego młodszy wspólnik byli już wcześniej karani za podobne przestępstwa. Teraz grozi im kara od 2 do 18 lat więzienia.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony