Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rekordowe przechwycenie ekstazy

Data publikacji 30.05.2008

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z policjantami z komendy wojewódzkiej w Gdańsku zatrzymali trzech mieszkańców Trójmiasta zajmujących się handlem narkotykami. Zabezpieczono prawie 60 kg środków odurzających o czarnorynkowej wartości około 2 milionów zł. „Rozbicie tej grupy to kolejny poważny cios zadany przez policję zorganizowanej przestępczości narkotykowej – powiedział komendant główny Policji nadinsp. Andrzej Matejuk.

Zabezpieczenie prawie 60 kg narkotyków i zatrzymanie trzech dilerów to efekt kilkumiesięcznej pracy policjantów z CBŚ i komendy wojewódzkiej w Gdańsku. W Tczewie w wynajmowanym przez sprawców domu funkcjonariusze znaleźli m.in. 32 kg tabletek ekstazy oraz około 1,5 kg amfetaminy. Kurier pracujący dla grupy wpadł na gorącym uczynku. W momencie zatrzymania miał przy sobie 24 kg narkotyków: tabletki ekstazy, heroinę, kokainę, a także specjalistyczne urządzenie służące do "prasowania" narkotyków.

Wartość znalezionych środków odurzających to około 2 miliony zł.

Komendant główny Policji nadinsp. Andrzej Matejuk podkreślił, że "rozbicie tej grupy to kolejny poważny cios zadany przez policję zorganizowanej przestępczości narkotykowej. Zabezpieczono rekordową, jak dotychczas na terenie Polski, ilość tabletek ekstazy. Kilkadziesiąt kilogramów narkotyków nie trafi na czarny rynek".

Sprawcy w wieku 23 i 25 lat oraz ich 25-letnia wspólniczka przebywają w policyjnym areszcie. Mężczyźni byli już wcześniej karani za przestępstwa narkotykowe. Jeden z nich był poszukiwany przez sąd. Policja będzie wnioskowała o tymczasowy areszt.

Za wprowadzanie w obrót znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Film Rekordowe przechwycenie ekstazy


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Rekordowe przechwycenie ekstazy (format flv - rozmiar 2.86 MB)

Nagranie audio Mówi sierż. Agnieszka Hamelusz z wydziału prasowego KGP

Pobierz plik Mówi sierż. Agnieszka Hamelusz z wydziału prasowego KGP (format mp3 - rozmiar 1.18 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony