Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wolontariusze pogranicza dziękują katowickim policjantom

Data publikacji 21.03.2022

Od pierwszego dnia wojny w Ukrainie, katowiccy Policjanci służą na granicy. Wspierani przez inne służby oraz zwykłych obywateli, dbają o bezpieczeństwo uchodźców. Nie oczekując niczego w zamian, codziennie wypełniają swoje obowiązki. Słowa wdzięczności i uznania trafiły do funkcjonariuszy. Za ich służbę dziękują wolontariusze pogranicza.

Horodło 20.03.2022

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

 

Szanowni Funkcjonariusze i Funkcjonariuszki Policjanci Komendy Wojewódzkiej w Katowicach

 

Nazywam się (do wiadomości adresata) pracuję jako wolontariusz od pierwszego dnia wojny w Ukrainie.

Swoim listem chciałbym w imieniu wolontariuszy pracujących na granicy i w ośrodkach recepcyjnych bardzo Wam podziękować za waszą postawę, służbę ,pomoc i wsparcie jakie od was otrzymaliśmy od pierwszych dni wojny jaka boleśnie dotknęła naszych sąsiadów Ukraińców. Od pierwszych dni pracy na granicy Policja, Straż Pożarna i Urzędy Gmin stworzyła ramy systemu, który stał się platformą do przyjęcia i pomocy Ukraińskim rodzinom.

Dzięki sygnałom otrzymanym od Policjantów waszej Komendy już trzeciego dnia w Horodle opracowaliśmy system rejestracji i sprawdzenia prywatnych osób odbierających uchodźców z naszego ośrodka. Dla rodzin z Ukrainy mundur Polskiego Policjanta stał się synonimem bezpieczeństwa. Obecność Policji sprawiała że nie bali się przebywać w naszym ośrodku, bez strachu wsiadali do organizowanych przez nas środków transportu bo wszędzie widzieli Policjantów. Ukraińcy i my mieszkańcy pogranicza nie zapomnimy obrazu funkcjonariuszy z dziećmi na rękach ciągnący walizki stanowiące niejednokrotnie cały uratowany majątek. Nie zapomnimy Policjantek które tuliły zapłakane dzieci. Kiedy w czasie mrozów w namiocie wolontariuszy na przejściu w nocy skończył się gaz do nagrzewnicy, dyżurujący aspirant przywiózł z sąsiedniej wioski całego busa drewna do koksowników.Tu na granicy pracowaliśmy razem ramie w ramie, bez polityki i pustych frazesów. W obliczu zła i barbarzyństwa znowu staliśmy się zjednoczoną Polską, która stała się dla Ukraińskich rodzin bezpiecznym azylem. A Policja stała się jedną z ikon tych ciężkich jakie razem nam przyszło przeżyć.

Dziękujemy Wam Policjanci z Katowickiej Komendy jesteście wielcy, swoją postawą zasługujecie na wielki szacunek. Staliście się wizytówką Polskich Służb Mundurowych w oczach ludzi uciekających przed wojną, niejednokrotnie z ust Ukraińców słyszałem pochwał w waszym kierunku. Wolontariusze mogli spokojnie wykonywać swoją pracę mając Was obok czuliśmy się po prostu bezpiecznie. Moim osobistym zadaniem jest teraz nagłaśnianie super roboty jaką wykonaliście w tych ciężkich dniach wojny za naszą miedzą.

Dziękujemy ,życzymy sukcesów w służbie i radości w życiu prywatnym.

Wolontariusze Pogranicza

Portal hrubieszowski

W reportażu (link powyżej - przyp. red.) jest mowa o policjantach z całego kraju, ale jak widać na zdjęciach to Policjanci i Policjantki z KWP Katowice

email z podziękowaniami dla policjantów

(KWP w Katowicach / sc)

Powrót na górę strony