Aktualności

Pamiętamy!

Data publikacji 24.03.2024

Nasz Kolega aspirant Henryk Stolarek zginął na służbie 30 lat temu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci!

ASPIRANT HENRYK STOLAREK
ur. 1956 r. - zm. 1994 r.
Dzielnicowy Komisariatu Policji w BrzeźniuAspirant Henryk Stolarek

Służbę rozpoczął 15 kwietnia 1977 r. w pionie prewencyjnym Komendy Wojewódzkiej Milicji Obywatelskiej w Katowicach. W latach 1979-1990 pracował na stanowisku posterunkowego komisariatu w Złoczewie, w Brąszewicach i Brzeźniu. Od 31 lipca 1990 r. w Komisariacie Policji w Brzeźniu pełnił służbę na stanowisku dzielnicowego, a także nieetatowego zastępcy komendanta tej jednostki.

Aspirant Henryk Stolarek był dobrym i skutecznym policjantem. Odważny, sumienny, rzetelny, nigdy nie wahał się wykonać najtrudniejszych zadań. Swoją postawą podnosił autorytet służby oraz społeczne zaufanie do policji. Wiele spraw podejmował z własnej inicjatywy, aktywnie uczestniczył w działaniach wykrywczych. Stanowił wzór i był przykładnym nauczycielem zawodu dla młodszych kolegów. Zawsze służył im radą i pomocą, nawet kosztem czasu przeznaczonego dla rodziny. Odznaczony brązową odznaką „W Służbie Narodu” i brązową odznaką „Za zasługi w ochronie porządku publicznego".

Aspirant Henryk Stolarek został bestialsko zamordowany przez nieznanych sprawców podczas pełnienia samotnej służby na terenie wsi Zapole w nocy z 23 na 24 marca 1994 r. Radiowóz ze zwłokami policjanta znaleziono w leśnym stawie na terenie sąsiedniej miejscowości.

Odznaczony pośmiertnie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Krzyżem Zasługi za Dzielność.

(KGP)

Powrót na górę strony