Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna pomoc dla chorej Emilki

Data publikacji 21.03.2022

Chcąc wspomóc leczenie i rehabilitację Emilki, policjanci i pracownicy rzeszowskiej komendy prowadzili zbiórkę nakrętek. Uzyskane z ich sprzedaży środki pomogą w leczeniu i rehabilitacji dziewczynki. W piątek pierwsza partia nakrętek został przekazana rodzicom Emilki.

Z Inicjatywą wsparcia leczenia chorej Emilki wystąpił policjant z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rzeszowskiej komendy. Do akcji przyłączyli się związkowcy z Zarządu Terenowego i Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów oraz funkcjonariusze z Międzynarodowego Stowarzyszeniu IPA Region Rzeszów komendy miejskiej w Rzeszowie. Wspólnie postanowili, że wsparcie zostanie udzielone poprzez zbieranie nakrętek z plastikowych butelek, których sprzedaż zasili konto Emilki. W grudniu na dziedzińcu rzeszowskiej komendy stanął pojemnik w kształcie serca i rozpoczęła się zbiórka.

Z inicjatywy Pani dyrektor, podopieczni Domu Pomocy Społecznej im. Józefy Jaklińskiej mieszczącego się przy ul. Powstańców Styczniowych w Rzeszowie, postanowili wesprzeć policjantów i pracowników komendy i przekazali zebrane przez siebie nakrętkami.

Pojemnik „serce”, do którego zbierano nakrętki został w całości wypełniony i w piątek policjanci przekazali pierwszą ich partię rodzicom dziewczynki. Uzyskana za nie kwota pomoże w leczeniu i rehabilitacji dziewczynki. Policjanci przygotowali dla Emilki upominek i do zbiórki dla swojej „podopiecznej” dołączyli maskotki.

(KWP w Rzeszowie / sc)

  • Na zdjęciu trzech umundurowanych funkcjonariuszy ładują zapakowane w worki nakrętki do radiowozu. W tle duży policyjny radiowóz wypełniony workami z nakrętkami.
  • Na zdjęciu trzech umundurowanych funkcjonariuszy ładują zapakowane w worki nakrętki do radiowozu. W tle duży policyjny radiowóz wypełniony workami z nakrętkami.
  • Na zdjęciu policjant, inicjator akcji< przekazuje mamie dziewczynki maskotki - upominki od funkcjonariuszy. Przed mama w wózku lezy okryta kocykiem dziewczynka
Powrót na górę strony