Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dziewczynki oddały znalezione pieniądze

Data publikacji 30.05.2008

Dwie 11-letnie uczennice szkoły podstawowej na Mokotowie oddały przechodzącemu policjantowi znaleziony w zaroślach portfel. I nie był on wcale pusty. Wewnątrz były dokumenty osobiste pewnego mężczyzny oraz gotówka w kwocie 3 400 zł.

Wczoraj popołudniu Weronika i Małgosia po skończonych lekcjach wracały ul. Czerniakowską do domu. Za boiskiem szkolnym, w krzakach znalazły portfel. Kiedy sprawdziły jego zawartość, okazało się, że są tam dokumenty osobiste 64-letniego mężczyzny oraz 34 banknoty o nominale 100 zł.

Dziewczynki bez chwili wahania wiedziały, jak należy postąpić w takim przypadku. Podeszły do patrolującego ulicę dzielnicowego i opowiedziały, co znalazły. Policjant razem z uczennicami wrócił w miejsce, gdzie wcześniej leżał portfel. Między roślinnością znaleźli jeszcze porozrzucane 600 złotych. Jak się okazało, w dokumentach brak było adnotacji o miejscu zamieszkania właściciela zguby. Funkcjonariusze sprawdzą jednak wszystkie okoliczności i zwrócą mężczyźnie jego własność.

Policjanci po raz kolejny dziękują Weronice i Małgosi. Dzięki ich obywatelskiej postawie, mężczyzna odzyska portfel z pieniędzmi i dokumentami, które stracił w nieznanych dotąd okolicznościach. Na zasłużone słowa uznania zasługują także rodzice dziewczynek. To dzięki wartościom, jakie wpajają swoim dzieciom, stają się one prawdziwym wzorem do naśladowania, nie tylko dla rówieśników, ale i dla wielu dorosłych. Policjanci poinformują także dyrekcję szkoły podstawowej o szczególnym zachowaniu się dwóch uczennic tej placówki.
Powrót na górę strony