Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał sklepowego złodzieja

Data publikacji 22.03.2022

Będący po służbie policjant z wydziału prewencji koszalińskiej komendy zatrzymał sklepowego złodzieja. Mężczyzna ukradł zakupy o wartości prawie tysiąca złotych i próbował uciec.

Służba w Policji jest szczególna, bo policjantem jest się 24 godziny na dobę. Praca nie kończy się w momencie rozliczenia służby, czy zdjęcia munduru. Nie ma znaczenia, w którym wydziale, czy jednostce pełni się służbę.

Policjant, który na co dzień pełni służbę jako zastępca dyżurnego, i którego można usłyszeć w słuchawce  telefonu po wybraniu numeru alarmowego, był po służbie, co nie przeszkadzało mu w podjęciu interwencji i zatrzymaniu sprawcy przestępstwa.

Policjant stojąc w kolejce w jednym z dyskontów zauważył mężczyznę, który z załadowanym po brzegi wózkiem przejechał obok niego, omijając linię kas. Policjant natychmiast zareagował! Pobiegł za mężczyzną i go zatrzymał. Mężczyzna grożąc policjantowi wyrywał się, wówczas on musiał zastosować wobec niego chwyty obezwładniające. Funkcjonariusz przekazał złodzieja mundurowym, którzy zostali wezwani na miejsce. Sprawą zajęli się też kryminalni z koszalińskiej „dwójki", ponieważ mężczyzna może mieć na koncie więcej sklepowych kradzieży.

To kolejny przykład, gdzie czujność i godna naśladowania postawa funkcjonariusza z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przyczyniła się do zatrzymania sprawcy przestępstwa.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony