Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działkowi rekordziści

Data publikacji 30.05.2008

Policjanci ze Słubic zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli aż 62 zarzuty kradzieży z włamaniem. Z altan działkowych, do których się włamywali, kradli najczęściej narzędzia ogrodnicze. Straty działkowiczów oszacowano na blisko 6,5 tys. zł. Zatrzymanym grozi nawet 10 lat więzienia.

O tym, że na ogródkach działkowych w Słubicach grasują złodzieje, słubiccy policjanci dowiedzieli się na początku tego miesiąca. Wtedy to zaczęły wpływać zgłoszenia o drobnych, ale uciążliwych dla działkowiczów włamaniach i kradzieżach. Zazwyczaj ginęły narzędzia ogrodnicze lub elektryczne. Skradziono też wózek dziecięcy. Policjanci rozpoczęli pracę, docierali do świadków, zabezpieczali ślady, monitorowali teren działek.

Ich praca przyniosła efekty. Zatrzymali na gorącym uczynku włamania do altanki dwóch mężczyzn w wieku 36 i 40 lat. Jeden z nich jest mieszkańcem gminy Torzym, drugi nie ma stałego miejsca zamieszkania. Obaj przyznali się do włamań.

Ustalono, że mężczyźni włamali się do ponad 60 altan. Łączna wartość strat, na jakie narazili działkowiczów wyniosła 6 400 zł. Podczas przeszukania w mieszkaniu jednego z mężczyzn policjanci odzyskali skradziony sprzęt o wartości 1 700 zł.

Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony