Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Asp. szt. Andrzej Woźnicki jest gotowy pomagać również po służbie

Data publikacji 22.03.2022

Wczoraj policjant z ostrowieckiej drogówki, asp. szt. Andrzej Woźnicki w czasie wolnym od służby był świadkiem wypadku drogowego. W zdarzeniu brał udział osobowy renault oraz motorowerzysta. Reakcja stróża prawa była natychmiastowa. Na początku sprawdził on obrażenia ciała 15 –latka kierującego jednośladem, a następnie udzielił mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusz zabezpieczył miejsce zdarzenia oraz powiadomił o całym fakcie służby ratunkowe. Dodatkowo do czasu przyjazdu mundurowych kierował ruchem drogowym. Swoją postawą udowodnił, że policjantem jest się zawsze - nawet w czasie wolnym od służby.

W poniedziałek, 21 marca 2022 r., policjant z ostrowieckiej drogówki w czasie wolnym od służby, jadąc jedną z ulic Ostrowca Świętokrzyskiego był świadkiem wypadku drogowego. W zdarzeniu do jakiego doszło kilka minut przed godziną 11.00 na ul. Kilińskiego, brał udział osobowy renault i motorowerzysta.

Asp. szt. Andrzej Woźnicki widząc zderzenie pojazdów natychmiast przystąpił do działania. Na początku sprawdził obrażenia ciała 15-latka, który kierował jednośladem, a następnie udzielił mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Tuż po tym stróż prawa zabezpieczył miejsce zdarzenia i zadzwonił na nr alarmowy 112, powiadamiając o wszystkim służby ratunkowe. Po chwili opiekę nad poszkodowanym przejęły postronne osoby, a funkcjonariusz nie tracąc czasu przystąpił do kierowania ruchem drogowym.

Nasz kolega zachował się w taki sposób, jak powinien się zachować każdy w sytuacji, gdy zagrożone jest zdrowie lub życie ludzkie. Jako funkcjonariusz Policji pamiętał o słowach przysięgi, którą składał wstępując do tej formacji, udowadniając, że policjantem się jest, a nie bywa.

(KWP w Kielcach / sc)

Powrót na górę strony