Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z okazji Dnia Dziecka

Data publikacji 30.05.2008

Pokazy sprzętu policyjnego, radiowozów, tresury psów policyjnych, konkursy z nagrodami, gry i zabawy, konkurencje sportowe i oczywiście wspólne grillowanie – to atrakcje, które będą towarzyszyć organizowanym przez Policję imprezom z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Już dzisiaj odbędą się festyny w Legnicy, Lublinie, Piotrkowie Trybunalskim i Ostrołęce.

Jak co roku policjanci z komendy miejskiej Policji w Lublinie biorą udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Dziecka. Dla najmłodszych zorganizowano szereg festynów, podczas których będą mogli z bliska zobaczyć m.in. sprzęt policyjny, radiowóz, pokaz tresury psa służbowego czy policyjną maskotkę – Sierżanta Poli. Ponadto, w trakcie imprez zaplanowano kolejne akcje znakowania rowerów.

Już dzisiaj, na Placu Litewskim o godzinie 10:00 rozpocznie się festyn organizowany przez urząd miasta pod hasłem "Rowerowy Dzień Dziecka", podczas którego oprócz gier i zabaw będzie można także oznakować rower.

W sobotę, 31 maja br. o godzinie 14:00, policjanci i pracownicy z sekcji prewencji komendy miejskiej Policji w Lublinie, jak co roku, odwiedzą wychowanków domu dziecka przy ul. Pogodnej. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji, m.in. gry i konkursy z udziałem naszych policyjnych maskotek. Imprezę zakończy wspólne grillowanie policjantów, pracowników i podopiecznych domu dziecka.

Wielki festyn z okazji Dnia Dziecka odbędzie się już dzisiaj także w Legnicy. Organizatorem imprezy są funkcjonariusze z policyjnej izby dziecka oraz sekcji ds. nieletnich i patologii komendy miejskiej Policji w Legnicy. Festyn odbędzie się w przepięknym parku przylegającym do budynku izby dziecka.

Na festyn zostali zaproszeni podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy. Nie zabraknie także dzieci, które mieszkają w sąsiedztwie oraz gości ze szkół i placówek, z którymi policjanci współpracują.

Funkcjonariusze przygotowali mnóstwo atrakcji: pokazy sprzętu policyjnego, radiowozów, przejażdżki konne, bryczką, samochodem terenowym, konkursy z nagrodami, gry i zabawy, konkurencje sportowe. Wszystkim przygrywać będzie wesoła muzyka, a nad zabawą czuwać będzie policyjna maskotka "Komisarz Lew". Będą także kiełbaski z grilla, grochówka z kuchni polowej, kolorowe sałatki, słodkości. W imprezie weźmie udział ponad 500 osób.

Dzisiaj w godzinach 9:00-12:00 piotrkowska komenda z okazji Dnia Dziecka zorganizowała akcję "Policja dzieciom". Przedsięwzięcie zostało objęte patronatem podinsp. Tomasza Józefiaka komendanta miejskiego Policji i księdza kapelana Krzysztofa Nowaka.

Kapelan piotrkowskich policjantów bardzo chętnie i nie pierwszy już raz włącza się do naszych działań. Akcja ta ma na celu wskazanie dzieciom form bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu, kształtowanie prawidłowej postawy, aby nie stały się one ofiarą przemocy oraz przybliżenie roli policjanta w społeczeństwie.

Do wspólnego świętowania policjanci zaprosili 320 uczniów klas I - III z piotrkowskich podstawówek. To dla nich 16 zaangażowanych w akcję policjantów z sekcji ds. nieletnich i patologii, prewencji i ruchu drogowego przygotowało szereg atrakcji. Zabawę w tym wyjątkowym dniu rozpoczął zespół muzyczny Metanoja, którego występ zaproponował ksiądz Nowak. Później dzieci zwiedzały komendę, gdzie zobaczyły "niebieski pokój", pracownie techników kryminalistyki i pomieszczenie dla osób zatrzymanych. Uczestniczyły również w pogadankach na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu, przebywania samemu w mieszkaniu, czy uniknięcia ataku psa.

Policjant ruchu drogowego przypomniał małym gościom zasady prawidłowego zachowania na drodze. Na placu komendy odbył się pokaz sprzętu policyjnego w postaci radiowozów, motocykli i łodzi motorowych niezbędnych w codziennej pracy stróżów prawa. Dwóch przewodników psów policyjnych zaprezentowało tresurę swoich czworonogów. Dzieci zobaczyły chwyty obezwładniające, jakie policjanci stosują wobec zatrzymanych przestępców. Odbył się również konkurs plastyczny pt. "Policjant twój przyjaciel", w którym przewidziano nagrody rzeczowe. Słodką niespodzianką był poczęstunek, ufundowany przez urząd miasta. Około południa dzieci pełne wrażeń pożegnały się z policjantami.

Jak co roku mazowieccy policjanci czynnie włączają się w obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka. Już dzisiaj w Ostrołęce od godziny 10:00 trwa wielki rodzinny festyn. Wśród wielu atrakcji, jakie przygotowano dla najmłodszych odbyło się również uroczyste rozstrzygnięcie V edycji konkursu wojewódzkiego "Żyj Zdrowo i Bezpiecznie" (szczebel powiatowy). Najlepszym puchary wręczył insp. Igor Parfieniuk mazowiecki komendant wojewódzki Policji. Uczniowie szkół podstawowych zagrali w finale zawodów piłkarskich o puchar komendanta miejskiego Policji w Ostrołęce.

Jednym z najciekawszych punktów imprezy okazał się pokaz współpracy Policji ze Strażą Pożarną i Pogotowiem Ratunkowym. Uczestnicy imprezy mogli zobaczyć "od kuchni", jak wygląda praca służb ratunkowych, szczególnie mocno została zaznaczona współpraca dyżurnych: policji, straży oraz pogotowia. Na zakończenie odbędzie się mecz piłki nożnej: Policja – Księża.

Na festynie można będzie z bliska przyjrzeć się pracy policjantów. Wśród wielu wystawionych stanowisk będzie można zwiedzić również stanowiska policyjne. Takie spotkania w miłej atmosferze zabawy to też doskonała okazja do rozpowszechnienia treści prewencyjnych i pokazania jak wygląda praca mundurowych. Będzie można między innymi oznakować swój rower, pobrać odciski palców, obejrzeć policyjna broń, a przede wszystkim porozmawiać z funkcjonariuszami, którzy odpowiadać będą nawet na najtrudniejsze pytania zadawane przez dzieci. Jednak jak wynika z doświadczeń lat ubiegłych te atrakcje cieszą się powodzeniem nie tylko wśród najmłodszych, ale również ich rodziców i dziadków, którzy bardzo chętnie fotografują się na tle policyjnych pojazdów.

Na uczestników festynu czekają również przejażdżki quadami, bryczkami, oraz pokazy kulturystów i występy zespołów muzycznych.
 • "Policja dzieciom" w Piotrkowie Trybunalskim
 • "Policja dzieciom" w Piotrkowie Trybunalskim
 • "Policja dzieciom" w Piotrkowie Trybunalskim
 • "Policja dzieciom" w Piotrkowie Trybunalskim
 • "Policja dzieciom" w Piotrkowie Trybunalskim
 • "Policja dzieciom" w Piotrkowie Trybunalskim
 • "Policja dzieciom" w Piotrkowie Trybunalskim
 • "Policja dzieciom" w Piotrkowie Trybunalskim
 • "Policja dzieciom" w Piotrkowie Trybunalskim
 • Dzień Dziecka w Ostrołęce
 • Dzień Dziecka w Ostrołęce
 • Dzień Dziecka w Ostrołęce
Powrót na górę strony