Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradł pieniądze zebrane na "tacę"

Data publikacji 30.05.2008

Policjanci z Milicza zatrzymali 16-latka podejrzanego o kradzież pieniędzy z datków parafian na "tacę". W trakcie pracy nad tą sprawą okazało się, że młody chłopak jest również zamieszany w inne włamanie i kradzież. Jego sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny.

W Boże Ciało 16-latek wszedł on do zakrystii jednego z kościołów na terenie powiatu milickiego. Zabrał stamtąd woreczek z pieniędzmi, w którym znajdowały się datki parafian zebrane podczas procesji.

16-letni chłopak został zatrzymany przez milickich policjantów, jako podejrzany o kradzież 300 zł. Policjanci prowadzący tę sprawę, odzyskali również skradzione pieniądze, które oddali księdzu. Dodatkowo ustalili, że chłopak zamieszany jest inną w sprawę - włamanie do jednego z lokali gastronomicznych.

W tej sprawie policjanci również zatrzymali podejrzanych. Są to trzej młodzi mężczyźni, w wieku 18 i 19 lat. Sprawcy kilka razy włamywali się do tego samego lokalu i kradli piwo. Teraz grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawą 16-latka zajmie się sąd rodzinny.
Powrót na górę strony