Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oddaliśmy krew dla potrzebujących

Data publikacji 24.03.2022

Opolscy policjanci po raz kolejny oddali krew dla potrzebujących. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanął na parkingu przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. Ten cenny dar ofiarowali nie tylko policjanci, ale i przedstawiciele innych służb mundurowych oraz mieszkańcy Opola. Blisko 5 litrów krwi zasili szpitale i inne punkty medyczne.

Krew jest darem, którego nie można wyprodukować ani zastąpić niczym innym. Dlatego tak ważne jest, aby w bazie nigdy jej nie zabrakło. Codziennie w wielu szpitalach w Polsce odbywają się zabiegi ratujące życie, a krew jest przetaczana dla tych, którzy jej potrzebują. Pamiętajmy, że wielu z nas, jeśli nie ma przeciwwskazań, jednorazowo może oddać 450 ml krwi. Mężczyźni 6, a kobiety 4 razy w roku.

24 marca odbyła się kolejna nasza zbiórka krwi. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stanął na parkingu przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu. Niektórzy funkcjonariusze, m. in. Straży Pożarnej czy Służby Więziennej oddali również krew w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. W trakcie całego dnia zbiórki udało się zebrać blisko 5 litrów tego najcenniejszego daru.

Zachęcajmy swoich bliskich do tego, aby regularnie oddawali krew. Ona może uratować nie jedno życie. Nigdy też nie wiemy, kiedy my bądź ktoś nam bliski będzie jej potrzebował.

(KWP w Opolu / kp)

  • policjant siedzi na krześle i wypisuje kwestionariusz
  • baner ze strzałką do punktu poboru krwi
  • 2 osoby siedzą i oddają krew
  • policjant siedzi obok pielęgniarki
  • policjant siedzi i ma mierzone ciśnienie
  • krwiobus
Powrót na górę strony