Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

19-latek zatrzymany za narkotyki

Data publikacji 30.05.2008

Policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca Lublina, u którego w mieszkaniu znaleźli blisko 700 gramów marihuany o czarnorynkowej wartości około 28 tys. złotych. Mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci skontrolowali BMW zaparkowane przy ul. Nowy Świat w Lublinie. Za kierownicą auta siedział jego właściciel 19-letni Łukasz S. Mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami, a ponadto w ubiegłym roku został zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwości. Był również karany za przestępstwa przeciwko mieniu.

W trakcie kontroli pojazdu, na półce w BMW policjanci zauważyli leżący woreczek z marihuaną. Podejrzewając, że mężczyzna może mieć więcej narkotyków, funkcjonariusz z sekcji dw. z przestępczością narkotykową przeszukali jego mieszkanie. W pokoju 19-latka, w torbie znalezionej w szafie, zabezpieczyli kilkadziesiąt woreczków z marihuaną o łącznej wadze blisko 700 gramów, a także dwie wagi i jeden nabój do broni palnej.

Łukasz S. został zatrzymany i wraz z zabezpieczonymi narkotykami przewieziony do komendy miejskiej w Lublinie. Policjanci zabezpieczyli również na poczet przyszłej kary 1,6 tys. zł, które 19-latek miał przy sobie w trakcie zatrzymania.

Mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze ustalają skąd miał narkotyki i czy zajmował się ich rozprowadzaniem. Nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Film 19-latek zatrzymany za narkotyki


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik 19-latek zatrzymany za narkotyki (format flv - rozmiar 1.24 MB)

Powrót na górę strony