Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 25.03.2022

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 28-letni mieszkaniec powiatu łukowskiego kierujący volvo. Mężczyzna został zatrzymany w Garwolinie dzięki reakcji policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. Teraz mężczyzna musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi. Grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

W czwartek wieczorem, 24.03.2022 r., policjant ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, w czasie wolnym od służby, podróżował przez powiat garwoliński trasą S17 w kierunku Lublina. Na wysokości Garwolina zauważył kierowcę volvo, jadącego w tym samym kierunku, który zjeżdżał ze swojego pasa ruchu. Policjant widząc, że kierujący stwarza niebezpieczeństwo, natychmiast zareagował. Kiedy pojazd zjechał do Garwolina policjant wykorzystując odpowiedni moment, uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę.

Wezwany na miejsce patrol ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. wyczuł od 28-latka z volvo woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i dotkliwe konsekwencje finansowe.

(KWP w Radomiu / sc)

Powrót na górę strony