Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemycali narkotyki w zbiorniku paliwa

Data publikacji 30.05.2008

Policjanci z Radomia zatrzymali trzech mężczyzn, którzy przemycali narkotyki. Środki odurzające przewożono z Holandii do Polski. Podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli ponad 5,5 kg marihuany. Narkotyki, podzielone na paczki, ukryte były w baku paliwowym bmw, którym poruszali się przestępcy. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych środków odurzających szacuje się na ponad 220 tys. złotych.

Nad tą sprawą policjanci z Radomia pracowali od kilku tygodni. Podejrzewali, że w województwie działa grupa przestępcza przemycającą narkotyki. Szlak wiódł z Holandii do Polski. Kryminalni sprawdzali każdy docierający do nich sygnał. W końcu, po wielu tygodniach wytężonej pracy, namierzyli bandytów. Do zatrzymań doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Potworów (pow.) Przysucha. Kryminalnych z Radomia wspierali antyterroryści.

W ich ręce wpadło trzech mężczyzn. W bmw, którym się poruszali, policjanci znaleźli marihuanę zapakowaną w 12 paczek o wadze około 5,5 kg. Czarnorynkowa wartość narkotyku to około 220 tys. zł. do aresztu trafił właściciel auta, Janusz R. (52 l.) oraz dwaj inni mieszkańcy Radomia Jacek R. (41 l.) i Rafał R. (32 l.). Policjanci sprawdzają teraz, czy ze sprawą nie mają związku jeszcze inne osoby oraz gdzie narkotyki miały trafić.
Powrót na górę strony