Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani nieletni złodzieje telefonów komórkowych

Data publikacji 30.05.2008

Miliccy policjanci zatrzymali trzech nieletnich, podejrzanych kradzieże dwóch telefonów komórkowych. Telefony wyrywali z ręki młodszym od siebie chłopcom. Podczas kradzieży byli na wagarach. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem dla nieletnich.

Do pierwszej kradzieży doszło przed południem, na ul. 1-Maja w Miliczu. Do idącego ulicą 10-letniego chłopca podbiegł od tyłu nieznany sprawca i wyrwał mu z ręki telefon komórkowy. Złodziej natychmiast oddalił się w nieznanym kierunku, a zasmucony chłopiec o wszystkim powiedział swojej mamie. Ta o zdarzeniu powiadomiła Policję. Funkcjonariusze, na podstawie uzyskanego opisu sprawcy, niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania.

Dwie godziny później policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie o podobnej kradzieży. Tym razem do wychodzącego ze szkoły 9-letniego ucznia, podbiegł ubrany w bluzę z kapturem młody chłopak i również wyrwał mu trzymany w ręce telefon komórkowy. Złodziej szybko uciekł wraz z łupem. Widziany był jednak przez świadków - uczniów szkoły. To pozwoliło policjantom na uzyskanie dodatkowych informacji o sprawcy.

Już po kilkunastu minutach, w okolicznym kompleksie, policjanci zatrzymali po krótkim pościgu nieletniego, odpowiadającego opisowi sprawcy. Okazał się nim 14-latek. Chłopiec miał przy sobie jeden ze skradzionych telefonów. Jak ustalono, drugi aparat wcześniej przekazał swojemu koledze. Okazało się bowiem, że nie działał sam, lecz z dwoma kompanami, którzy obserwowali i "zabezpieczali" okoliczny teren podczas kradzieży na tzw. "wyrwę". Pozostali sprawcy, 14 i 16-latek, po chwili także zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy. Przy jednym z nich policjanci znaleźli drugi ze skradzionych telefonów. Zatrzymanych przewieziono do komendy powiatowej w Miliczu. Pokrzywdzeni odzyskali telefony.

Wszyscy trzej nieletni to wychowankowie domu dziecka. W tym dniu byli na wagarach. Zamiast uczyć się w szkole postanowili bezprawnie wzbogacić się kradnąc młodszym od siebie chłopcom telefony. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem dla nieletnich.
Powrót na górę strony