Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelali z wiatrówki i posiadali narkotyki

Data publikacji 30.05.2008

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozprowadzenie narkotyków w okolicy szkół. W mieszkaniu jednego z nich policjanci znaleźli, między innymi, 2 200 porcji marihuany oraz wiatrówkę. Z broni tej do przechodniów strzelał 15-latek, którego sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich.

W środę jeleniogórska policja otrzymała dwa zgłoszenia o tym, że ktoś strzela z wiatrówki do przechodniów. Policjanci z sekcji kryminalnej komendy miejskiej w Jeleniej Górze rozpoczęli działania mające na celu wyjaśnienie sprawy. Wytypowali mieszkania, z których mogły zostać oddane strzały. Równocześnie podejrzewali, że w jednym z tych mieszkań mogły znajdować się środki odurzające.

W momencie, gdy drzwi tego mieszkania otworzył młody mężczyzna, policjanci wyczuli wyraźny zapach palonej marihuany. Mężczyzna widząc funkcjonariuszy próbował zamknąć drzwi. Policjanci weszli do środka i w mieszkaniu znaleźli stojącą w rogu pokoju wiatrówkę z lunetą oraz marihuanę. Łącznie zabezpieczyli 2 200 porcji marihuany. Narkotyki ukryte były w piecu kaflowym i wersalce. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli: wagę elektroniczna oraz woreczki strunowe do porcjowania narkotyków. W tej sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn, w wieku 19 i 21 lat podejrzewanych o posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających oraz dwóch nieletnich chłopców, w wieku 14 i 15 lat.

Jak ustalili policjanci, to właśnie 15-latek strzelał z wiatrówki do przechodniów z okien tego mieszkania. Natomiast dwaj dorośli zajmowali się rozprowadzaniem narkotyków, między innymi w okolicach jeleniogórskich szkół. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Sprawą nieletnich zajmie się teraz sąd rodzinny.
Powrót na górę strony