Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wysokoprocentowy ładunek

Data publikacji 30.05.2008

Policjanci z komendy miejskiej w Kielcach zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, współpracując z funkcjonariuszami kieleckiej izby celnej, zatrzymali 48–letniego mieszkańca województwa łódzkiego. Mężczyzna transportowym mercedesem przewoził około 3 tysięcy litrów spirytusu niewiadomego pochodzenia.

Policjanci zatrzymali mężczyznę z wcześnie rano. Gdy zajrzeli do komory ładunkowej jego transportowego mercedesa zobaczyli, że jest ona zapełniona pojemnikami plastikowymi służącymi do przewozu oleju. Mundurowi sprawdzili zawartość poszczególnych pojemników. Zamiast oleju w środku odkryli spirytus niewiadomego pochodzenia. Policjanci zabezpieczyli 400 pojemników 5 litrowych i 1000 litrowych. Mężczyzna tłumaczył, że miał tylko dowieźć towar do jakiejś hurtowni. Teraz policjanci sprawdzają, gdzie i do kogo miał trafić ten wysokoprocentowy ładunek.

Wstępnie szacuje się, że rynkowa wartość zabezpieczonego towaru jest nie mniejsza niż 240 tys. złotych. Skarb Państwa mógł stracić na tej działalności przynajmniej 172 tysięcy złotych.
Powrót na górę strony