Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana "dziupla" samochodowa i areszt dla podejrzanego o kradzież trzech aut

Data publikacji 28.03.2022

To była kolejna udana akcja policjantów wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu płockiej komendy. Funkcjonariusze zlikwidowali na terenie sąsiedniego powiatu „dziuplę” samochodową i odzyskali skradzione dobę wcześniej pojazdy. Zatrzymani w tej sprawie mężczyźni usłyszeli już zarzuty, a jeden z nich został tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu płockiej komendy przeprowadzili kolejną udaną realizację na terenie powiatu ciechanowskiego. W zaledwie dobę po zgłoszeniach dotyczących kradzieży dwóch samochodów marki Iveco z terenu powiatu płockiego zlokalizowali "dziuplę" samochodową, gdzie sprawcy przechowywali skradzione pojazdy a na terenie posesji zatrzymali dwóch mężczyzn.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy przestawili jednemu z zatrzymanych zarzut kradzieży trzech pojazdów z terenu powiatu płockiego. Podejrzany przyznał się do zarzutów. 37-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego w sobotę decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.

Kolejny z zatrzymanych, 39-latek usłyszał zarzut paserstwa. Mieszkaniec powiatu ciechanowskiego wynajmował posesję na potrzeby prowadzenia działalności przestępczej i pomagał w ukrywaniu skradzionych aut. Decyzją prokuratury objęty został policyjnym dozorem.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony