Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni kurierzy tymczasowo aresztowani

Data publikacji 28.03.2022

Na 3 miesiące do aresztu trafiły kolejne dwie osoby podejrzane o usiłowanie pomocy przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Obywatele Gruzji wpadli w czwartek, kiedy próbowali przejechać punkt kontrolny w gminie Narewka. Zatrzymani przez policjantów z olsztyńskiego oddziału prewencji jechali po 4 obywateli Iraku i 2 obywateli Turcji, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 2 obywatelom Gruzji podejrzanym o usiłowanie pomocy przy nielegalnym przekraczaniu granicy. W czwartek, 24.03.2022 r., wieczorem, próbowali oni przejechać przez punkt kontrolny na terenie gminy Narewka. Za kierownicą skody na warszawskich numerach rejestracyjnych siedział 37-latek. Razem z nim podróżował jego 38-letni kolega. Mężczyźni tłumaczyli policjantom, że przyjechali w rejon Narewki z Warszawy po samochód. Nie potrafili jednak sprecyzować, gdzie dokładnie jest ich cel podróży. Z ustaleń policjantów wynikało, że jechali po 4 obywateli Iraku oraz 2 obywateli Turcji, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski. Obywatele Gruzji zostali zatrzymani, a ich skoda trafiła na policyjny parking.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania pomocy przy nielegalnym przekraczaniu granicy. W sobotę sąd zdecydował o ich trzymiesięcznym areszcie.

(KWP w Białymstoku / sc)

  • policjanci z zatrzymanym mężczyzną
  • policjant z zatrzymanym mężczyzną w kajdankach
  • samochód mężczyzny, którym nielegalnie przewoził imigrantów
Powrót na górę strony