Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwali metodą na "rulon"

Data publikacji 30.05.2008

Nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom zatrzymanym przez wrocławskich policjantów. 29 i 45-latek są podejrzewani o oszustwa metodą na tzw. "rulon". Ich ofiarami padały osoby wypłacające z banku, bądź bankomatu większą gotówkę. Zdaniem śledczych mogli w ten sposób wyłudzić pieniądze od co najmniej kilkunastu osób. Policjanci wnioskowali już o zastosowanie wobec zatrzymanych tymczasowego aresztowania.

Policjanci komisariatu Wrocław Stare Miasto zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 29 i 45 lat podejrzanych o oszustwa metodą na tzw. "rulon". Zatrzymani to mieszkańcy jednej z miejscowości województwa opolskiego.

Sprawcy obserwowali osoby, które wypłacały z bankomatu, bądź w placówce bankowej duże kwoty pieniędzy. Jeden z nich w pobliżu takiej osoby upuszczał zwitek banknotów i oddalał się. W tym momencie do akcji wkraczał drugi z oszustów, sugerując podzielenie się znalezionymi pieniędzmi z wytypowaną ofiarą. Szedł razem z pokrzywdzonym w ustronne miejsce. W tym momencie pojawiał się pierwszy z oszustów twierdząc, że właśnie się dowiedział o znalezieniu jego pieniędzy. Wspólnik od razu zaprzeczał. Ten, który rzekomo zgubił pieniądze, prosił o pokazanie banknotów pozostałych mężczyzn, gdyż jak twierdził, swoje ma znaczone. Pokrzywdzony pokazywał wcześniej wypłacone banknoty. W trakcie przeglądania pieniędzy osoby pokrzywdzonej, korzystając z jej nieuwagi, oszust zabierał połowę pieniędzy oddając resztę pokrzywdzonemu. Ten odchodził z miejsca zdarzenia nieświadomy całej sytuacji.

Funkcjonariusze udowodnili zatrzymanym co najmniej 10 tego typu przestępstw. Podejrzewają jednak, że mogło być ich znacznie więcej. Dlatego też policjanci z komisariatu Wrocław Stare Miasto proszą wszystkie osoby, które mogły zostać oszukane w podobnych okolicznościach o kontakt osobisty z (Wrocław, ul. Trzemeska 12) lub telefoniczny z oficerem dyżurnym komisariatu (071/340-31-31 - całą dobę), sekcją dochodzeniowo-- śledczą (071/340-41-39 - od 8.00 - 15.00) lub sekcją kryminalną (071/340-23- 35, 34, 19 - 8.00 -- 15.00).
Powrót na górę strony