Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Ełku pomogli dotrzeć rodzącej kobiecie do szpitala

Data publikacji 28.03.2022

Do policjantów z ełckiej drogówki zgłosił się kierowca, który wiózł na porodówkę swoją rodzącą synową. Policjanci bez wahania pomogli w szybkim i bezpiecznym dotarciu do szpitala i pilotowali samochód z rodzącą przez kilkanaście kilometrów.

W niedzielę, 27.03.2022 r., do policjantów z ełckiego wydziału ruchu drogowego czuwających nad bezpieczeństwem na drodze w Woszczelach, podjechał wystraszony i przejęty kierowca. Poprosił ich o pilną pomoc. Poinformował, że wiezie w samochodzie synową, która przed wyznaczonym terminem zaczęła rodzić i musi jak najprędzej dotrzeć do szpitala.

Życie i zdrowie jest w każdej sytuacji najważniejsze. Policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych szybko ruszyli w kierunku szpitala i poinformowali rozemocjonowanego mężczyznę, w jaki sposób ma poruszać się za radiowozem. Policjanci przez kilkanaście kilometrów pilotowali pojazd z rodzącą do Ełku. Dzięki temu kobieta bezpiecznie trafiła na salę porodową do placówki medycznej, gdzie już czekali na nią medycy.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony