Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Razem #pomagamyichronimy. Policjanci z Radomia i Wrocławia pomogli uczestnikom kolizji

Data publikacji 29.03.2022

Dowódca Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu, który pełni obecnie służbę na terenie województwa podkarpackiego, razem z innymi policjantami pomogli małżeństwu z Ukrainy, których auto wpadło w poślizg i wjechało do rowu. Na całe szczęście w zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał.

Od kilku miesięcy służbę na granicy pełnią policjanci z całego kraju, w tym z Mazowsza. Są wśród nich też naczelnicy wydziałów garnizonu mazowieckiego, czy też dowódcy oddziałów prewencji, jak SPPP-u z Radomia i Płocka, którzy swoją wiedzą zdobytą przez lata służby pomagają na granicy w najtrudniejszych sytuacjach. W sobotni wieczór, 26.03.2022 r., dwaj radomscy policjanci, w tym mł. insp. Mirosław Majstrak, dowódca SPPP w Radomiu, w miejscowości Jureczkowa, zauważyli w rowie hyundaya, który wpadł w poślizg na śliskiej jezdni. Policjanci natychmiast zareagowali i zaczęli udzielać pomocy poszkodowanym.

Jak się okazało, w aucie znajdowało się starsze małżeństwo z Ukrainy, które przed wojną wyjechało z Kijowa. Małżeństwo szukało pomocy w Polsce, m. in. ze względu na ciężką chorobę nowotworową kobiety. Mundurowani z Radomia pomogli obojgu, zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wezwali inne służby, w tym patrol „drogówki” z Wrocławia, który także pełnił służbę na granicy. Radomscy policjanci przekazali małżeństwo pod opiekę policjantom z województwa dolnośląskiego. Ci z kolei nawiązali kontakt telefoniczny z ich znajomymi, zorganizowali dalszy transport oraz pomoc drogową do rozbitego auta.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony