Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę śmiertelnego wypadku

Data publikacji 30.03.2022

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku, do którego doszło 19 marca br. w Sędziszowie Małopolskim. Potrącony 64-latek zmarł na skutek odniesionych obrażeń. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia, 50-letniemu mieszkańcowi Sędziszowa Małopolskiego grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

19 marca bieżącego roku, po godz. 21.00, dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na poboczu ul. Potokowej w Sędziszowie Małopolskim leży ciało mężczyzny. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Ropczycach, zostały wykonane czynności procesowe. Ślady wskazywały, że mężczyzna w godzinach popołudniowo-wieczornych mógł zostać potrącony przez samochód.

Wnikliwa analiza zabezpieczonych na miejscu zdarzenia śladów oraz ustalenia operacyjne doprowadziły do wytypowania sprawcy. W minioną sobotę funkcjonariusze zatrzymali 50-letniego mieszkańca Sędziszowa Małopolskiego, zabezpieczono również jego pojazd marki Opel. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, usłyszał w tej sprawie zarzuty.

Za spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi mu kara nawet do 12 lat więzienia. Na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Ropczycach aresztował mężczyznę na 3 miesiące.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony