Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tłuczkiem do mięsa wybił szyby

Data publikacji 30.05.2008

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 52-letniego mieszkańca Pińczowa, który wybił szyby w jednym ze stojących na parkingu aut. Prawdopodobnie miała to być zemsta za wcześniejsze nieporozumienia z właścicielem jednego z osiedlowych pubów.

Do zdarzenia doszło wieczorem na jednym z osiedli w centrum miasta. Kiedy do miejscowego pubu wszedł nietrzeźwy mężczyzna i zaczął się arogancko zachowywać, właścicielka lokalu zadzwoniła po pomoc do męża. Gdy ten przyjechał, wyprosił z pubu niegrzecznego gościa. Kiedy małżonkowie myśleli, że całe to nieprzyjemne zdarzenie mają już za sobą, usłyszeli brzęk tłuczonego szkła. Natychmiast wybiegli przed budynek. Wówczas zobaczyli oddalającego się mężczyznę, którego wcześniej wyprosili z pubu. Okazało się również, że ich auto ma powybijane szyby.

Poszkodowany właściciel pojazdu od razu o całym zdarzeniu powiadomili Policję. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili sprawcę zniszczeń. Okazał się nim 52-letni mieszkaniec Pińczowa. Przy mężczyźnie stróże prawa znaleźli tłuczek do mięsa, który prawdopodobnie posłużył mu do zniszczenia pojazdu. W środku zniszczonego samochodu leżał młotek bez trzonka. Wstępne zniszczenia właściciel samochodu oszacował na około 1000 złotych. Sprawca był pod wpływem alkoholu, miał ponad 1,5 promila w organizmie. Może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony