Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie groźnego przestępcy poszukiwanego ENA

Data publikacji 31.03.2022

Śląscy „łowcy głów”, współpracując z Policją włoską i ENFAST Biura Kryminalnego KGP, zatrzymali kolejnego poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. 33-latek ścigany był za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Polski sąd już zdecydował o przekazaniu go stronie włoskiej.

Europejska sieć współpracy Policji ENFAST zajmuje się lokalizowaniem i zatrzymywaniem najbardziej niebezpiecznych przestępców, poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania. Polskie przedstawicielstwo tej sieci znajduje się w Wydziale Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach, przy współpracy z komórką ENFAST i Policją włoską, namierzyli i zatrzymali w Jaworznie 33-letniego  Mohameda L. Mężczyzna był poszukiwany za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Włochy. Mężczyzna miał do odbycia karę 7 lat więzienia.

Sąd Okręgowy w Katowicach zastosował już wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 100 dni oraz orzekł o przekazaniu go stronie włoskiej.

(KWP w Katowicach / kp)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.7 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format mp4 - rozmiar 427.41 KB)

Powrót na górę strony