Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast mandatu areszt

Data publikacji 30.05.2008

39-letni obywatel Ukrainy, który próbował przekupić sandomierskich policjantów, został zatrzymany. Zaoferował on 300 zł w zamian za odstąpienie od wypisania mandatu. Mężczyzna w terenie zbudowanym na krajowej siódemce jechał z prędkością ponad 140 km/h. Teraz grozić mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili sandomierscy policjanci zatrzymany mężczyzna razem z kolegą załatwiał interesy w Polsce. Prawdopodobnie tak bardzo śpieszyło im się do domów, że w drodze powrotnej postanowili „przyśpieszyć” nieco swoją podróż. Nie umknęło to jednak uwadze funkcjonariuszy drogówki, którzy na krajowej drodze nr 7 pełnili służbę. Gdy policjanci, jadący samochodem wyposażonym w wideorejestrator, zauważyli kierowcę jadącego niezgodnie z obowiązującymi przepisami, postanowili go zatrzymać. Mężczyzna w między czasie rozwinął prędkość ponad 140 km/h w terenie zabudowanym.

Stróże prawa natychmiast zatrzymali pirata drogowego i chcieli "zafundować" mu mandat w wysokości 500 zł. Ukrainiec, chcąc uniknąć kary, wyciągnął 300 zł i próbował, w zamian za odstąpienie od czynności, wręczyć policjantom łapówkę. Na próbie przekupstwa nie wyszedł jednak najlepiej. Sandomierscy policjanci zatrzymali mężczyznę. Teraz 39-latkowi może grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony